Zbieraliśmy szczoteczki i pasty do zębów dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Szczoteczek, past i mydełek wciąż potrzeba dużo, bardzo dużo. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji charytatywnej „Kup Pan Szczotkę!" i ”Podaj mydło". Zebrane szczoteczki, pasty do zębów i mydła (6,5 kg) zostały przekazane do Fundacji Redemptoris Missio w Poznaniu. 
Już niedługo trafią one na ręce misjonarzy, którzy uczą dzieci dbać o zęby i higienę na Czarnym Lądzie.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tych wspaniałych akcjach!!!

 /red.D. Myśliwiec

 

W związku z Państwa zaangażowaniem w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących chcielibyśmy przyznać Państwu wyróżnienie  "Szkoła z misją".

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

 

W grudniu uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w szkolną akcję wolontariatu „Słodki podarunek”. Liderem akcji była Kinga Rusnak z klasy VI.

Akcja polegała na zbiórce słodkości do specjalnego koszyczka stojącego na korytarzu szkolnym: cukierków, draży, ciastek, pierników, batoników, lizaków, czekolad, gum do żucia, wafli itp. Zebrane produkty wraz ze specjalnie przygotowaną kartką z życzeniami zostały zapakowane do paczki i podarowane Rodzinnemu Domowi Dziecka w Dursztynie. Siostry bardzo serdecznie podziękowały wszystkim za słodycze, pamięć i pomoc.

Uczniom biorącym udział w akcji, rodzicom i nauczycielom bardzo dziękujemy ?

 /red. D. Myśliwiec