W dniach 31 maja -  8 czerwca 2013r. siedmioro uczniów z naszej szkoły (Zuzanna Fasielak, Karolina Pichniarczyk, Weronika Kukuczka, Wiktoria Kukuczka, Bartłomiej Rusnak, Hubert Wróbel, Adrian Pietraszek) wyjechało pod opieką pani Danuty Myśliwiec do Neum, na „zieloną szkołę” do przepięknej, niewielkiej, choć bardzo znanej miejscowości w Południowej Dalmacji, która jako jedyna w Bośni i Hercegowinie posiada dostęp do morza. Hotel NEUM, w którym przebywali uczniowie, był położony na wzgórzu, 80 m od morza, do którego zjeżdżaliśmy windą na kamienistą plażę. Nasi uczniowie nocowali w 3 i 4-osobowych pokojach z łazienkami. Z każdego pokoju można było podziwiać przepiękną Zatokę Neumską.

Dzięki swojemu położeniu, oprócz odpoczynku, nasz hotel stanowił świetną bazę wypadową na wycieczki do Dubrovnika, Medjugorie, wodospadów Kravice oraz Korculi

5.06 odbył się w Łopusznej XVIII konkurs piosenki "Od Podhala do Opola" w którym wzięło udział pięciu naszych uczniów z klasy II i III. Wszyscy wspaniale się zaprezentowali zajmując wysokie lokaty:

 • w kategorii soliści: I miejsce - Marta Nowak
 • w kategorii duety: III miejsce ex aequo: Marysia i Krzysiu Głodek  oraz Kasia Młynarczyk i Iza Mąka.

Serdecznie gratulujemy pięknych głosów i świetnych wyników!

Dzień Dziecka przywitał nas niestety deszczowo,  ale w naszej sali gimnastycznej było gorąco i wesoło! Dodatkową atrakcją były smakowite lody i pizza!

Nie ma to jak być dzieckiem!Puszcza oczko

Dnia 24 maja odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki i Ojca.

Klasy młodsze radośnie zaprezentowały się w wierszach, inscenizacjach i piosenkach, a całość uświetnił śpiew chórku szkolnego. Rodzice byli dumni z występów swoich pociech. Własnoręcznie zrobione podarunki jeszcze bardziej umiliły to świąteczne spotkanie.

Znamy już laureatów konkursu recytatorskiego "Strofy o Ojczyźnie". Oto wyniki:

W kategorii klas kl.0-III

 • I miejsce - Marta Nowak
 • II miejsce - Marcin Zubek i Ola Janos
 • III miejsce - Julia Jeziorczak i Sebastian Mąka

W kategorii klas IV-VI

 • I miejsce - Kamil Janos
 • II miejsce - Adrian Zubek
 • III miejsce - Ewelina Legutko

Serdecznie gratulujemy wygranym. Marta Nowak i Kamil Janos będą reprezentowali naszą szkołę w następnym etapie konkursu.

{vsig}obrazy/2013/recyt-wyniki{/vsig}

30 kwietnia odbyła się akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez uczniów klas IV i V. Najpierw jednak klasa VI  z dumą zatańczyła poloneza.Po uroczystości Dyrektor wręczył dyplomy z Gminnego Konkursu Plastycznego oraz pogratulował chłopcom uzyskania VI miejsca w turnieju unihokeja.

Jak co roku, po części artystycznej akademii, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Strofy o Ojczyźnie". Wzięło w nim udział 32 uczniów. Wyniki podamy w najbliższym czasie.

24 kwietnia gościnnie wystąpiła u nas Katarzyna Słowik (ze studia piosenki Septyma w Nowym Targu).

Zaprezentowała program artystyczny wokalno-instrumentalny, który bardzo zainteresował słuchaczy. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że kontakt z "żywą sztuką" jest niezastąpiony.

{vsig}obrazy/2013/kasia{/vsig}

Dnia 17 kwietnia 2013r. w Obidowej się kolejny Gminny Konkurs Ortograficzny uczniów kl. II i III.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Weronika Potoczak z kl. II (wych. Danuta Myśliwiec) i Katarzyna Kurzydło z kl. III (wych. Teresa Zoń). Dziewczynki pisały pod dyktando tekst najeżony trudnościami ortograficznymi na formacie papieru A4 i poradziły sobie całkiem nieźle. Obie zajęły w swoich grupach wiekowych IV miejsce. Do zajęcia III miejsca brakło im jedynie 0,5 pkt! Gratulujemy im i życzymy w przyszłym roku jeszcze większych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji bibliotecznej "Czytamy wiersze Juliana Tuwima" zorganizowanej przez panią Jagiełę.

Nasi uczniowie brali udział w XVIII Gminnym Przeglądzie Twórczości Plastycznej w Łopusznej pt."Ilustracje do moich ulubionych książek i filmów". Wszystkie prace z Dębna zostały nagrodzone. Oto wyniki:

wyróżnienie specjalne kl.I-III

 • Julka Jeziorczak

wyróżnienia kl. I-III

 • Kasia Legutko
 • Weronika Potoczak
 • Kasia Janos

wyróżnienia kl.IV-VI

 • Zuzia Fasielak
 • Jan Zoń

Serdecznie gratulujemy uczestnikom i zachęcamy do dalszego rozwijania swoich talentów!

{vsig}obrazy//2013/konkurs-bajki{/vsig}

Dzisiaj pierwszy ważny egzamin dla szóstoklasistów!

Jak poszło? To się okaże pod koniec maja. Trzymamy kciuki!

{vsig}obrazy//2013/sprawdzian{/vsig}

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną spotkaliśmy się, by złożyć sobie życzenia z okazji Wielkanocy.

Przy dźwiękach "Alleluja" z oratorium "Mesjasz"  J. Haendla, ksiądz Milan oraz Dyrektor złożyli życzenia i nawiązali do polskich tradycji wielkanocnych, a także do świadomego przeżywania nocy Zmartwychwstania.

Życząc radosnych i spokojnych świąt, Samorząd Szkolny podzielił się symbolicznym jajkiem, a następnie złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

{vsig}obrazy//2013/wielkanic{/vsig}