Uczniowie, podzieleni na grupy, prezentowali swoje prace, które były formą podsumowania lekcji dotyczących baśni.

Każda grupa dostała inny temat - dotyczący oczywiście baśni - i musiała go samodzielnie opracować. Po upływie trzech tygodni prezentowała wyniki swojej pracy na forum klasy. Uczniowie wykonali przepiękne plakaty, była też prezentacja, reklama, a nawet pacynki! Wszyscy pięknie wywiązali się z zadania, a nagrodą były oceny!

Zobaczcie zdjęcia w galerii...

BAŚŃ - praca Marcina Zubka kl. IV

Dawno, dawno temu żyła bardzo biedna rodzina. Ojciec Andrzej miał dwóch synów: Antoniego i Tomasa.

Pewnego dnia ojciec kazał im iść do lasu nazbierać malin. Gdy szli, zobaczyli kobietę, którą napadli zbójcy. Postanowili jej pomóc, gdyż byli bardzo dzielnymi chłopcami. Kobieta w zamian za pomoc dała im złoty klucz i…  zniknęła. Pierwsza myśl, jaka im przyszła do głowy, to go sprzedać, ale później pomyśleli, że przecież każdy klucz coś otwiera. Wrócili do domu i nie mówiąc nic ojcu o tajemniczym kluczu, poszli spać. Rankiem wyruszyli na poszukiwanie tajemniczego zamku do klucza. Na początku postanowili otworzyć dom sąsiada, jednak zostali przyłapani i dostali po uszach. Na długich poszukiwaniach zastała ich noc. Pomyśleli, że może ten klucz otwiera drzwi tylko w nocy. Nagle klucz zaczął świecić. Im byli bliżej lasu, tym bardziej świecił. Dotarli do wielkiego głazu, znaleźli zamek, włożyli klucz i przekręcili. Przed ich oczami ukazał się piękny pałac z czystego złota.

Cała rodzina przeprowadziła się do zamku i już nigdy nie zaznała głodu ani biedy.

4 marca 2014r. w Bańskiej Niżnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego:
„Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej naszej wsi”.
Spośród 207 nadesłanych prac nadesłanych przez szkoły z 3 województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego nagrodzone zostały aż 2 prace uczennic naszej szkoły:

  • w kategorii kl. III – IV – II miejsce zajęła Maria Budz z kl. III
  • w kategorii kl. I – II – została wyróżniona praca Karolinki Guroś z kl. II.

 

Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów!

{vsig}obrazy//2014/banska{/vsig}

Dzisiaj odbył się krótki apel, na którym Pan Dyrektor osobiście pogratulował i wręczył nagrody oraz dyplomy uczniom za ich ostatnie osiągnięcia. Wyróżnieni to:

  • Karolinka Młynarczyk - II miejsce w narciarstwie alpejskim (patrz artykuł poniżej)
  • Marysia Budz - II miejsce w konkursie plastycznym "Kto tu rządzi? Praca sołtysa i Rady Sołeckiej w naszej wsi"
  • Karolinka Guroś - wyróżnienie w tymże konkursie plastycznym

{vsig}obrazy//2014/nagrody-marzec{/vsig}

W związku z tematem lekcji muzyki Instrumenty strunowe, klasa V zaprezentowała własnoręcznie wykonane instrumenty.  Widać, że niektórzy włożyli wiele pracy w przygotowanie i dopracowanie swoich niepowtarzalnych egzemplarzy :)

{vsig}obrazy//2014/instr.kl5{/vsig}

Dnia 8 lutego w Remizie OSP w Dębnie odbyła się dochodowa zabawa karnawałowa, którą zorganizowała Rada Rodziców naszej szkoły. W zabawie brali udział rodzice naszych wychowanków oraz grono nauczycielskie. Szczytny cel i wspaniała atmosfera sprawiły, że wszyscy bawili się znakomicie.

Dochód z zabawy zostanie przeznaczony na dofinansowanie wycieczek i konkursów organizowanych dla uczniów naszej szkoły. Dodatkowo Państwo Janosowie ofiarowali znaczną kwotę pieniężną na konto Rady Rodziców.

Wspaniałe przebrania, dobra zabawa i pyszne ciasta wyróżniały dzisiejszą zabawę karnawałową. Wspólnie z rodzicami i samorządem szkolnym wybraliśmy Króla i Królową Balu - Karola Zonia i Karolinkę Guroś. Gratulujemy!

21 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka - wspaniały dar od serca wszystkich uczniów naszej szkoły.

Prezentacje klas 0-III uświetniał śpiew uczniów z kółka muzycznego. Głośne brawa i aplauz publiczności były wyrazem radości i wzruszenia naszych seniorów. Po części artystycznej Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Jeszcze raz życzymy Babciom i Dziadkom "STO LAT!"

Wczoraj nasze uczennice brały udział w V Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Krempachach.

Karolina Guroś i Weronika Pietraszek (kl. II) wyśpiewały II miejsce, natomiast Marta Nowak (kl. V) otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów!

{vsig}obrazy/2014/krempachy{/vsig}

10 stycznia lekcja muzyki w klasie IV miała charakter pokazowy. Uczniowie śpiewali kolędy z przygotowaną wcześniej aranżacją.

Każdy utwór był wykonany na wysokim poziomie. Okazuje się, że w klasie IV drzemie jeszcze wiele nieodkrytych możliwości wokalnych!

{vsig}obrazy//2014/muzyka{/vsig}

Wzruszające przedstawienie bożonarodzeniowe przedstawiła kl. IV wraz z "zerówką".

Niech przesłanie z niego płynące na długo zapadnie w naszą pamięć, a życzenia świąteczne niech popłyną do wszystkich uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

 

W piątek uczniowie z wychowawcami zasiedli do wigilijnej uroczystości. Wszyscy dzielili się opłatkiem a potem kosztowali różnych smakołyków. Panowała świąteczna i bardzo ciepła atmosfera.