Ciekawa lekcja polskiego...

Zamiast tradycyjnego omawiania lektury uczniowie klasy V zmierzyli się z projektem edukacyjnym dotyczącym powieści "Chłopcy z Placu Broni". Każda grupa dostała temat i miesiąc czasu na jego zrealizowanie. Uczniowie spotykali się po lekcjach i wspólnie pracowali nad swoimi tematami. Ich wyniki możecie podziwiać na zdjęciach. Projekt zakończył się zaprezentowaniem przez każdą grupę swoich prac na lekcji języka polskiego.

{vsig}obrazy//2013/lekcja_polski{/vsig}

10 grudnia odbyła się w szkole pokaz historyczny "Życie i kultura Szlachty Polskiej" przygotowany przez grupę "Łowcy historii" z Nowego Sącza.

W trakcie pokazu można było poznać historię szlachty polskiej, zobaczyć strój sarmaty i damy, zapoznać się z bronią białą i prochową czy też oglądnąć inscenizacje pojedynku. Uczniowie klas III-VI wyszli po przedstawieniu bardzo zadowoleni i bogatsi o wiedzę historyczną dawnej epoki.

6 grudnia mieliśmy odwiedziny Mikołaja! Zobaczcie jaka radość malowała się na buziach wszystkich maluchów!

[zdjęcia w galerii]

Na lekcję języka polskiego każdy z nas miał przynieść swoją ulubioną zabawkę. Większość uczniów przyniosła pluszaki: Gabrysia - różowego króliczka, Wiktoria - misia z rozczochraną czupryną, Martyna - rodzinę króliczków, Iza - zielonego żółwia, Edyta - niedźwiadka, a Kinga i Marcin - psiaki. Ja przyniosłam ogromnego niedźwiedzia z czerwoną kokardą. Były też inne zabawki: czerwone auto, pistolet, traktor.

Na początku lekcji przedstawialiśmy swoje zabawki, a następnie je opisywaliśmy. Na koniec zrobiliśmy wystawę, która zdobi parapet naszego okna w klasie.

Bardzo podobała mi się ta lekcja, jak wszystkim w klasie. Była wyjątkowa, gdyż było bardzo wesoło, a każdy z nas mógł opowiedzieć i pokazać swoją ulubioną zabawkę.

/ K. Kurzydło /

ANDRZEJKI!

Nagrodzeni w konkursie plastycznym "W bajkowym świecie Tuwima"

I miejsce -  Sara i Dominika Olcoń kl. I i V

I miejsce - Bartuś Gąsiorek kl. 0

II miejsce – Oliwka, Szymon i Jaś Gąsiorek kl. 0

II miejsce – Firek Mikołaj kl. II

III miejsce - Karolina Guroś kl. II

III miejsce – Marcelina Zubek kl. VI

Za udział:

Kinga Rusnak, Martyna Kaczmarczyk , Marysia Głodek

{vsig}/tuwim/konkurs-tuwim{/vsig}

Klasa II uczestniczy od dwóch tygodni w programie rządowym "Umiem pływać!"

Dzieci jeżdżą na basen do Domu Wczasowego "Rysy" w Bukowinie Tatrzańskiej. Dobrze oswoiły się już z wodą i zaczynają pływać!

Zapraszam do oglądnięcia filmików i zdjęć.

{vsig}obrazy//plywanie{/vsig}

Z inicjatywy ks. Proboszcza Józefa Milana i Dyrektora Szkoły Jacka Zonia, 16 listopada w kościele w Dębnie, po wieczornej Mszy Św. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali mieszkańcom wsi montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości. Pokaz wywołał wiele pozytywnych emocji o czym świadczyły duże brawa, a nawet łzy wzruszenia.

Po występie pani Grażyna Słowik przedstawiła zebranym ideę akcji Szlachetna Paczka i zachęciła do wzięcia udziału w tegorocznej edycji.

{vsig}obrazy//2013/listopad-kosciol{/vsig}

8 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie w pięknym montażu słowno-muzycznym nawiązali do historii Polski i jej bohaterów. Była to również niezapomniana lekcja patriotyzmu lokalnego.

5 listopada odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I.

11 października odbyła się "oscarowa akademia" z okazji Dnia Nauczyciela. Uroczysta gala przygotowana przez kl. III i VI sprawiła widzom nie lada zabawę, a każdy nauczyciel chyba długo będzie wspominał spacer po "czerwonym dywanie".

Po występach uczniów Dyrektor wręczył nagrody nauczycielkom: p. Teresie Zoń i p. Grażynie Słowik.

5 października klasa VI odwiedziła zamek Dunajec w Niedzicy.

Więcej na temat wycieczki przeczytacie w dziale

- "Prace naszych uczniów".

- Sprawozdanie Natalii