Już od kilku lat, co roku, naszą szkołę odwiedza mini cyrk "Szok". Właśnie dzisiaj uczestniczyliśmy w świetnym przedstawieniu. Były akrobacje, zwierzęta, małe czary-mary, ale przede wszystkim duża dawka humoru. Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem tego występu!

Dzisiaj odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Kandydowali uczniowie z klas IV - VI, a głosowaniu przyglądała się cała szkoła. Emocje były ogromne, gdyż do końca nie było wiadomo, kto zwycięży. W końcu jednak podliczono głosy i okazało się, że  na czele Samorządu Uczniowskiego stanęła uczennica klasy VI Natalia Głodek. Razem z nią SU tworzyć będą: Jakub Leśny i Kacper Gorlicki.

Gratulujemy wygranym i życzymy bezproblemowych rządów!

Dzisiaj odbyły się emocjonujące wybory - do Samorządu Uczniowskiego. Spośród kandydatów z klas IV - VI uczniowie wybierali swoich przedstawicieli. Emocji było sporo, gdyż do końca nie było wiadomo, kto zwycięży. W końcu jednak poznaliśmy wygranych. Przewodniczącą  została Natalia Głodek z klasy VI. Oprócz niej do Samorządu Szkolnego weszli: Kacper Gorlicki z kl. VI i Jakub Leśny z kl. V. Gratulujemy i życzymy bezproblemowych rządów.

Witamy wszystkich po wakacyjnej przerwie!

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2013/2014!

 

2 września spotykamy się na Mszy św. o godz. 8.30, a następnie przechodzimy do szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Podczas wakacji nasi uczniowie mogą uczestniczyć  w zajęciach plastycznych. W galerii można obejrzeć dotychczasowe prace dzieci - pomysłowe i bardzo twórcze!

Zobaczcie kolejne świetne prace - zapraszam do galerii!

Zajęcia wakacyjne odbywają się we wtorki i środy od 16.07 do 14.08.

Dokładne daty:

wtorek

plastyczne

baseball z j. angielskim

16.07

23.07

30.07

6.08

13.08

 

9.00-11.00

 

11.00-13.00

środa

tenis stołowy

baseball z j. angielskim

17.07

24.07

31.07

7.08

14.08

 

9.00-11.00

 

11.00-13.00

W Szkole Podstawowej w Ludźmierzu, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego wójt Jan Smarduch wręczył stypendia uczniom ze szkół z gminy Nowy Targ. Wśród 65 nagrodzonych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Adrian Zubek i Jan Zoń, otrzymując stypendium za wspaniałe wyniki w nauce. Serdecznie gratulujemy i życzymy takich sukcesów również w gimnazjum!

{vsig}obrazy//2013/s{/vsig}

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się Mszą św. o godz. 8.30, a następnie wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej. Klasa V przygotowała humorystyczną prezentację multimedialną na temat "Klasa VI w przyszłości", a potem rozdała prezenty pożegnalne. Szóstoklasiści przedstawili swój program artystyczny, po którym nastąpiło wręczanie nagród i dyplomów:

  • Dyplom za 100% frekwencję dla Julitki Zubek (kl.I) i Kasi Janos (kl.II)
  • Dyplomy za udział w konkursie historycznym "Krąg" dla uczniów klasy VI
  • Dyplomy za zdobycie I i III miejsca w konkursie muzycznym "Od Podhala do Opola"
  • Dyplomy i wyróżnienia w konkursie "Las w życiu człowieka " dla Marii Budz (kl. II) i Martyny Kaczmarczyk (kl. III)

Następnie Dyrektor miał zaszczyt wręczyć listy gratulacyjne rodzicom uczniów: Adriana Zubka, Jana Zonia i Kamila Janosa za wspaniałe wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Po tym rozpoczęło się wręczanie świadectw. Rodzice będący na uroczystości otrzymali gazetkę "Minął rok..." podsumowującą całoroczne życie szkoły oraz broszurę na temat bezpieczeństwa w Sieci.

Koniec szkoły już niedługo, więc nie może zabraknąć komersu klasy VI! Wspólnie z klasą V i IV bawili się i ucztowali.

20 VI w rezerwacie "Biała Woda" odbył się IX konkurs plastyczny w plenerze "Las w życiu człowieka" zorganizowany przez Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krościenko.

Nasza szkoła wytypowała do konkursu 4 uczniów: Kaczmarczyk Martyna, Budz Maria, Gąsiorek Dominik, Zoń Jan.

Wyróżnienie w kategorii wiekowej 0-III otrzymały Marysia Budz i Martyna Kaczmarczyk. Chłopcy w kategorii IV-VI otrzymali foldery i mapy za udział w konkursie.

W dniu 17.06.2013 odbyła się wycieczka klas III-VI do Krakowa. Dzieci zwiedziły Muzeum Historyczne w Pałacu Krzysztofory, gdzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na temat historii pisma. Zobaczyły również Sukiennice, Kościół Mariacki, wysłuchały hejnału z wieży. Następnym punktem programu był Ogród Doświadczeń. Uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych związanych z ciśnieniem. Każdy mógł zobaczyć oraz doświadczyć wielu zjawisk fizycznych z zainteresowaniem śledząc działanie różnych sprzętów.

/oprac. Teresa Zoń/

Dnia 18.06.2013r. uczniowie klas 0, I, II byli na wycieczce w Muzeum Etnograficznym w Zubrzycy. Tam uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt."Jak to ze lnem było". Dzieci mogły się przekonać, jak trudna była to sztuka, by roślinę przemienić w płótno.