Serdecznie zapraszamy na naszą nową stronę internetową szkoły:

https://spdebno.edupage.org

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miło nam poinformować, że Bartosz z kl.VIII otrzymał I nagrodę za grafikę "Wilczki" w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Tatry - moja miłość", który organizowała Szkoła Podstawowa im. ks. prof. J. Tischnera w Ratułowie. Tematem tegorocznej edycji były "Duże drapieżniki karpackich lasów".

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie: "Najciekawsza dekoracja drzwi klasowych Św. Patryka"

CELE KONKURSU:

  • poszanowanie i kultywowanie tradycji świątecznych
  • rozwijanie kreatywności i wyobraźni uczniów poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych

REGULAMIN KONKURSU

  1. W konkursie biorą udział wszystkie klasy.
  2. Dekoracja ma być wykonana techniką, która nie uszkodzi elementów drzwi.
  3. Na drzwiach należy umieścić informację o św. Patryku i Irlandii
  4. Termin wykonania pracy 08.03.2024r.
  5. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14.03.2024r.
  6. Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatora konkursu wraz z dyrektorem szkoły, biorąc pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność i estetykę wykonania.

 

Kinga Myśliwiec - nauczyciel j. angielskiego

 

 

8 lutego odbyła się zabawa karnawałowa, pełna niesamowitych masek i przebrań, pysznych słodkich przekąsek i karnawałowej "ścianki zdjęciowej". Podczas zabawy wszyscy mogli wziąć udział w loterii fantowej, z której dochód będzie przeznaczony na rehabilitację małej Marysi.

 

 

 

 

Dzisiaj w szkole odbył się niesamowity pokaz naukowy! Uczniowie klas VII i VIII pod czujnym okiem pani Moniki Miśkiewicz przeprowadzili eksperymenty chemiczne i fizyczne dla publiczności z klas młodszych i starszych. Być może te fantastyczne zjawiska i obserwacje obudzą w niektórych chęć do dalszego zgłębiania tajemnic nauki. Kto wie?

 

 

 

Babciu i Dziadku, choć mało rozumiem,

Kocham was tak mocno, jak tylko kochać umiem.

Po francusku je t’aime

A po polsku kocham cię,

Po rosyjsku Ja lublju,

Po angielsku I love you!

 

Zachęcamy do udziału w zbiórce charytatywnej na rzecz małej Marysi z Dębna. Więcej informacji na stronie https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni

 

 

 

 

 

 

   

 

 

Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania obchodzony jest 8 listopada w celu kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, Daje siłę i energię do zabawy, pracy i nauki. Przedszkolaki w tym dniu poznawały wartości zdrowego śniadania. Samodzielnie wykonały zdrowe, kanapki oraz degustowały różne warzywa.  Niektórzy po raz pierwszy spróbowali kiełki rzodkiewki, które bardzo dzieciom smakowały.

/red. U. Sośnicka

 

 

Podkategorie