Zabawa andrzejkowa była przednia! Wybory najlepszego nakrycia głowy i fryzury, sala wróżb, sklepik to atrakcje przygotowane przez Samorząd Uczniowski i p. Monikę Miśkiewicz :)

 

 

 

 

 

Święto Pluszowego Misia to dobra okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

 

 

 

Z przyjemnością informujemy, że zespół "Cebulki" (Joanna Głodek, Kornelia Potoczak, Zuzanna Stachoń) z naszej szkoły znalazł się w ścisłym gronie laureatów konkursu "Nasza szkolna biblioteka" otrzymując nagrodę w kategorii kl. 7-8. Konkurs organizowała Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Targu.

Dziewczyny wykazały się kreatywnością, zdolnościami twórczymi i umiejętnie wykorzystały różne techniki plastyczne. Sami zobaczcie jaka to wspaniała praca!

    

 

 /więcej informacji na stronie biblioteki

 

 

 

akademia 11 listopada

Moja Ojczyzna, moja Polska, Moja Ojczyzna to mój dom,
Którego strzeże ojciec, matka i wiara od lat.
Moja Ojczyzna to historia, Pamięć o poległych za nasz kraj,
Pamięć o tysiącach Bohaterów, Niezłomnych jak stal!

 

Dnia 10 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez p. D. Leśniak i uczniów kl. V-VII. Prezentacje słowne przeplatane były pięknymi występami muzycznymi uczniów kl. IV-V oraz Edytki i Łucji z klas młodszych.

 

 

konkurs piosenkiW dniu dzisiejszym, 9. listopada, odbył się w Ludźmierzu IX Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowało 4 wykonawców: 3 solistów i duet. Miło nam zakomunikować, że Łucja Radoń z kl. I zdobyła GRAND PRIX - najwyższą nagrodę w kategorii kl. I-III za piosenkę "Co to jest niepodległość". Natomiast wyróżnienie w kategorii kl. IV-VI uzyskał duet: Julia Radoń i Justyna Młynarczyk za piosenkę "Uwierz Polsko".

Bardzo serdecznie gratulujemy dziewczynom i zachęcamy wszystkich do udziału w różnych konkursach!

 

 

Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania obchodzony jest 8 listopada w celu kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, Daje siłę i energię do zabawy, pracy i nauki. Przedszkolaki w tym dniu poznawały wartości zdrowego śniadania. Samodzielnie wykonały zdrowe, kanapki oraz degustowały różne warzywa.  Niektórzy po raz pierwszy spróbowali kiełki rzodkiewki, które bardzo dzieciom smakowały.

/red. U. Sośnicka

 

 

W dniu 30.10.2023r. klasa VII i VIII odwiedziła Muzeum Pamięci i Muzeum Auschwitz i Birkenau. Jest to miejsce śmierci ponad miliona istnień ludzkich w czasie II wojny światowej, którzy zostali tam zamordowani lub zagazowani. Zwiedzanie muzeum odbywało się w ciszy i powadze, jaka przystoi temu miejscu. Muzeum zrobiło na uczniach bardzo duże wrażenie.

/red. D. Leśniak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Formularz zgłoszeniowy - tutaj

 

 

 

 

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, 16.X. odbyła się akademia, która "na wesoło" przedstawiła uroki życia w szkole. Uczniowie kl. V-VIII pod czujnym okiem p. Moniki Jagieły i p. Moniki Miśkiewicz zaprosili nas w dawne lata szkolne i uczyli technik relaksacyjnych. Każdy "belfer" dostał też złoty medal za zasługi w swoim przedmiocie. Akcentem kończącym akademię były życzenia od Rady Rodziców i Dyrektora, który następnie wręczył nagrody dla nauczycieli i pani sekretarki.

 /fotorelacja: W. Firek, J. Wróbel

 

Dn. 28 września 2023 r. w przeddzień odpustu parafialnego w Dębnie odbyła się autokarowa pielgrzymka uczniów kl. III i IV naszej szkoły do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach.

Dzieci udały się wraz księdzem proboszczem, rodzicami i wychowawczynią, aby podziękować za dar Sakramentu Pokuty i Sakramentu Eucharystii. W Kaplicy wszyscy uczestniczyli we mszy świętej, podczas której odbyło się przekazanie relikwii Świętej siostry Faustyny dla naszego kościoła. Duże wrażenie na młodych pielgrzymach zrobiło wejście na wieżę i zobaczenie kamienia węgielnego z Golgoty.
Pielgrzymka pozwoliła poznać miejsce kultu religijnego i dostarczyła niezapomnianych przeżyć duchowych wszystkim uczestnikom wyjazdu. 
 
Serdecznie dziękujemy ks. Jarosławowi za zorganizowanie tej wspaniałej pielgrzymki.
 
opr. Danuta Myśliwiec 
 
 

Podkategorie