4 marca 2014r. w Bańskiej Niżnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego:
„Kto tu rządzi? Praca sołtysa i rady sołeckiej naszej wsi”.
Spośród 207 nadesłanych prac nadesłanych przez szkoły z 3 województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego nagrodzone zostały aż 2 prace uczennic naszej szkoły:

  • w kategorii kl. III – IV – II miejsce zajęła Maria Budz z kl. III
  • w kategorii kl. I – II – została wyróżniona praca Karolinki Guroś z kl. II.

 

Serdecznie gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów!

{vsig}obrazy//2014/banska{/vsig}

Dzisiaj odbył się krótki apel, na którym Pan Dyrektor osobiście pogratulował i wręczył nagrody oraz dyplomy uczniom za ich ostatnie osiągnięcia. Wyróżnieni to:

  • Karolinka Młynarczyk - II miejsce w narciarstwie alpejskim (patrz artykuł poniżej)
  • Marysia Budz - II miejsce w konkursie plastycznym "Kto tu rządzi? Praca sołtysa i Rady Sołeckiej w naszej wsi"
  • Karolinka Guroś - wyróżnienie w tymże konkursie plastycznym

{vsig}obrazy//2014/nagrody-marzec{/vsig}

W związku z tematem lekcji muzyki Instrumenty strunowe, klasa V zaprezentowała własnoręcznie wykonane instrumenty.  Widać, że niektórzy włożyli wiele pracy w przygotowanie i dopracowanie swoich niepowtarzalnych egzemplarzy :)

{vsig}obrazy//2014/instr.kl5{/vsig}

Dnia 8 lutego w Remizie OSP w Dębnie odbyła się dochodowa zabawa karnawałowa, którą zorganizowała Rada Rodziców naszej szkoły. W zabawie brali udział rodzice naszych wychowanków oraz grono nauczycielskie. Szczytny cel i wspaniała atmosfera sprawiły, że wszyscy bawili się znakomicie.

Dochód z zabawy zostanie przeznaczony na dofinansowanie wycieczek i konkursów organizowanych dla uczniów naszej szkoły. Dodatkowo Państwo Janosowie ofiarowali znaczną kwotę pieniężną na konto Rady Rodziców.

Wspaniałe przebrania, dobra zabawa i pyszne ciasta wyróżniały dzisiejszą zabawę karnawałową. Wspólnie z rodzicami i samorządem szkolnym wybraliśmy Króla i Królową Balu - Karola Zonia i Karolinkę Guroś. Gratulujemy!

21 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka - wspaniały dar od serca wszystkich uczniów naszej szkoły.

Prezentacje klas 0-III uświetniał śpiew uczniów z kółka muzycznego. Głośne brawa i aplauz publiczności były wyrazem radości i wzruszenia naszych seniorów. Po części artystycznej Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Jeszcze raz życzymy Babciom i Dziadkom "STO LAT!"

Wczoraj nasze uczennice brały udział w V Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Krempachach.

Karolina Guroś i Weronika Pietraszek (kl. II) wyśpiewały II miejsce, natomiast Marta Nowak (kl. V) otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów!

{vsig}obrazy/2014/krempachy{/vsig}

10 stycznia lekcja muzyki w klasie IV miała charakter pokazowy. Uczniowie śpiewali kolędy z przygotowaną wcześniej aranżacją.

Każdy utwór był wykonany na wysokim poziomie. Okazuje się, że w klasie IV drzemie jeszcze wiele nieodkrytych możliwości wokalnych!

{vsig}obrazy//2014/muzyka{/vsig}

Wzruszające przedstawienie bożonarodzeniowe przedstawiła kl. IV wraz z "zerówką".

Niech przesłanie z niego płynące na długo zapadnie w naszą pamięć, a życzenia świąteczne niech popłyną do wszystkich uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

 

W piątek uczniowie z wychowawcami zasiedli do wigilijnej uroczystości. Wszyscy dzielili się opłatkiem a potem kosztowali różnych smakołyków. Panowała świąteczna i bardzo ciepła atmosfera.

Ciekawa lekcja polskiego...

Zamiast tradycyjnego omawiania lektury uczniowie klasy V zmierzyli się z projektem edukacyjnym dotyczącym powieści "Chłopcy z Placu Broni". Każda grupa dostała temat i miesiąc czasu na jego zrealizowanie. Uczniowie spotykali się po lekcjach i wspólnie pracowali nad swoimi tematami. Ich wyniki możecie podziwiać na zdjęciach. Projekt zakończył się zaprezentowaniem przez każdą grupę swoich prac na lekcji języka polskiego.

{vsig}obrazy//2013/lekcja_polski{/vsig}

10 grudnia odbyła się w szkole pokaz historyczny "Życie i kultura Szlachty Polskiej" przygotowany przez grupę "Łowcy historii" z Nowego Sącza.

W trakcie pokazu można było poznać historię szlachty polskiej, zobaczyć strój sarmaty i damy, zapoznać się z bronią białą i prochową czy też oglądnąć inscenizacje pojedynku. Uczniowie klas III-VI wyszli po przedstawieniu bardzo zadowoleni i bogatsi o wiedzę historyczną dawnej epoki.

Podkategorie