Zapraszamy kl. IV do zapoznania się z lekturą (kliknij w obraz)

 

Przedszkolaki biorą udział w ogólnopolskim  projekcie: „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa.

          Akcja „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” to wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w przedszkolach. Wychowawczyni, nauczyciele przedszkola, rodzice, zaproszeni goście czytają przedszkolakom książki. Każde takie wydarzenie jest świętem w placówce, pełnym literatury i oczywiście małego pluszowego misia.

Mały miś Żółtuś”- jak nazwały go dzieci w naszej szkole, wędruje od domu do domu przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”. Zadaniem rodzica jest poczytanie misiowi na dobranoc, a zadaniem  dziecka jest zaopiekowanie się misiem i wykonanie rysunku na temat przeczytanego utworu.

Ponadto do przedszkola zapraszani są goście, którzy czytają dzieciom.  Wszystkie osoby zapraszane do przedszkola wpisują  się do pamiątkowej kroniki przedszkolaków.

Naszą akcję zainaugurowała  bibliotekarka- pani Teresa Zoń.

 

Po raz kolejny grupka uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Uczennice: Weronika, Kasia, Julka, Agata, Julita, Weronika oraz pani Monika Jagieła wybrały się do Krakowa w sobotę, bo wtedy był najbardziej atrakcyjny program. Gościem honorowym Targów była Francja - dzięki temu można było spróbować francuskich specjałów kulinarnych. Udało nam się spotkać wiele interesujących i znanych osób, zdobyć ich autograf czy wspólne zdjęcie. Kto był obecny na Targach?
Eric - Emmanuel Schmitt - autor m.in. książki "Oskar i pani Róza",
Grzegorz Kasdepke - autor "Detektywa Pozytywki,
Nela - autorka książek z serii "Nela Mała Reporterka",
Zuzanna Bijoch - modelka, która promowała swoją książkę,
Budka Suflera - zespół muzyczny...
i jeszcze: Beata Pawlikowska, Wojciech Cejrowski, Ewa Wachowicz, Beata Andrzejczuk, Rafał Kosik.
Dzień był pełen wrażeń. Oprócz spotkań z autorami można było oczywiście kupić książki, poleżeć na wygodnych poduszkach i szybciutko przejrzeć swoje nowe nabytki, porozmawiać w kawiarence czy chodzić, chodzić i chodzić pomiędzy stoiskami...
Szczerze polecamy!!!
 
Odbywają się w dniach 27 -30 listopada. My ( Weronika, Kasia i Julka ) byłyśmy tam w sobotę.I jak się okazało: również mnóstwo innych ludzi, którzy też lubią książki!
Targi to ogrom książek, tłum ludzi i osoby, które do tej pory widziałyśmy tylko w telewizji lub jako nazwiska na okładkach książek. Mamy od nich autografy i wspólne zdjęcia:
Beata Andrzejczuk - autorka "Pamiętnika nastolatki"
Anna Onichimowska - napisała m. in. "Najwyższą górę świata"
Martyna Wojciechowska - autorka czytanych przez nas "Dzieciaków świata"
Nela - "mała reporterka" 
Wojciech Cejrowski ( był oczywiście boso! )- twórca cyklu "Boso przez świat"
Wrażenia trudno opisać. Jedno jest pewne: chcemy tam wrócić za rok!
 

„Miłość niejedno ma imię…”

Dzisiaj w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie poświęcone poezji o miłości. Uczniowie przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny: czytali wiersze, śpiewali piosenki oraz obdarowywali się walentynkami. Jeden z uczestników przeczytał swój własny utwór! Wszystko to miało miejsce wśród pięknych, nastrojowych dekoracji…

Na koniec wszyscy uczestnicy poczęstowali się słodkościami, aby uczynić to spotkanie jeszcze bardziej przyjemnym… bo „na cóż życie bez miłości…”

Podkategorie