W ramach zajęć z projektu "Eksperci programowania" klasy I-III odbyły wycieczkę do biblioteki i czytelni w Nowym Targu. Dzieci z chęcią słuchały i poznawały tajniki pracy bibliotekarek, a potem miały okazję by "popracować" umysłowo .

Od kwietnia do czerwca 2018 r .uczniowie klasy i brali udział w zajęciach "Eksperci programowania w podregionie nowotarskim”.

W trakcie spotkań pierwszoklasiści poprzez zabawę uczyli się podstaw programowania z użyciem programów Scratch, Scratch Jr lub Baltie.

Najatrakcyjniejsze okazały się zajęcia z użyciem maty edukacyjnej, tabletów, kolorowych kubeczków i klocków LEGO WeDo 2.

Każdemu spotkaniu przewodził kot o imieniu Enter. Uczniowie z ochotą pomagali mu rozwiązywać rozwiązywali jego problemy.

Dzięki zajęciom uczniowie w formie zabawy rozwijali: kompetencje informatyczne, myślenie komputacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego.

/oprac. D. Myśliwiec

Klasa III od kwietnia bierze udział w zajęciach "Eksperci programowania w podregionie nowotarskim”.

Celem projektu jest podniesienie umiejętności programowania wśród uczniów klas 1-3.

Dzieci poprzez zabawę uczą się podstaw programowania z użyciem programów Scratch, Scratch Junior. Zajęcia z użyciem maty edukacyjnej i klocków LEGO WeDo 2.0 pozwalają w formie zabawy rozwijać w uczniach kompetencje informatyczne, myślenie komutacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć :)

 

W XIII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Lasku nasze uczennice uzyskały piękne wyniki! Łucja Radoń zdobyła I miejsce w kategorii kl. I-III, natomiast Julka Radoń i Justyna Młynarczyk otrzymały wyróżnienie w kategorii duety kl. IV-VI.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów!

 

W tegorocznym Gminnym Konkursie Szopek organizowanym przez Szkołę Podstawową w Rogoźniku wzięli udział również nasi uczniowie. Miło nam poinformować, że w kategorii "szopki rodzinne średnie" Dawid, Krystian i Kacper Kawa oraz Martyna i Tomek Banach uzyskali wyróżnienia. Gratulujemy!