Klasa V robiła pyszne jedzonko podczas godziny wychowawczej. Na stole pojawiły się zdrowe kanapki z sałatą i ogórkiem, sałatka warzywna oraz sałatka owocowa. Wszystko bardzo nam smakowało. Liczymy na to, że witaminy dodadzą nam energii na resztę roku szkolnego!

20 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole Dzień Zdrowego Odżywiania. Był to pierwszy z naszych szkolnych projektów planowany na rok szkolny 2014/2015.

Brali w nim udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Każda klasa miała przydzielone zadanie:

klasa 0dekoracja stołu: czyste i ładne miejsce spożywania posiłków

klasa Iplakat: piramida zdrowego żywienia

klasa IIrecytacja wierszy związanych ze zdrowym odżywianiem

klasa IIIfilm na temat zdrowego odżywiania

klasa IVprzepis oraz wykonanie zdrowego dania w szkole

klasa V – przygotowanie stoisk ze zdrowymi przekąskami oraz haseł reklamujących, prezentacja obliczeń  wartości energetycznej zdrowego posiłku

klasa VIplakaty: Co skrywają zwykłe warzywa?

W dzień realizacji projektu uczniowie prezentowali wyniki swojej pracy przed wszystkimi uczniami i nauczycielami. Pokazali, że potrafią wspólnie efektywnie pracować i jeszcze atrakcyjnie pokazać to, co zrobili. Na koniec każdy miał okazję spróbować sałatki przygotowanej przez czwartoklasistów oraz zdrowych przekąsek, tak przekonująco reklamowanych przez klasę piątą:

„O pomidorze można by długo pleść,

Lecz lepiej po prostu go zjeść!”

Podczas całej uroczystości towarzyszył nam szkolny chórek, który umilał i uatrakcyjniał czas wesołymi piosenkami.

30 kwietnia zostały ogłoszone oficjalne wyniki konkursu na stronie internetowej www.porcjapozytywnejenergii.pl/pl/konkurs/zasady-konkursu.

Niestety, nie udało się tym razem ;) Na pewno będziemy jeszcze próbować, ale na razie zapraszamy do oglądnięcia filmiku kl.III na You Tube

W ramach projektu "Dzień Zdrowego Odżywiania - Powitaj wiosnę zdrowo!" każda z klas przygotowała następujące zadania, które zaprezentowała przed całą szkołą:

KLASA 0   Dekoracja stołu: Czyste i ładne miejsce spożywania posiłków

KLASA I    Plakat: Piramida zdrowego żywienia oraz zaprezentowanie wyniku swojej pracy

KLASA II   Recytacja wiersza "Na straganie" /tutaj link do nagrania/

KLASA III Film na temat zdrowego odżywiania

KLASA IV  "Sałatka śródziemnomorska" -  Przykład zdrowego dania: przepis, wykonanie

KLASA V   Zdrowe przekąski: przygotowanie stoisk ze zdrowymi przekąskami oraz haseł reklamowych i prezentacji nt. kaloryczności produktów

KLASA VI  Plakaty: Co skrywają zwykłe warzywa i owoce?

„Dobre nawyki żywieniowe – zdrowe przekąski” były tematem lekcji w klasie III w ramach uczestnictwa w konkursie Porcja Pozytywnej Energii.

Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się jakie znaczenie ma dobre odżywianie dla zdrowia duszy i ciała. Chętnie brali udział w rozmowach, zabawach i pracach zespołowych, których uwieńczeniem są plakaty w klasie na temat zdrowego trybu życia oraz zdrowych i smacznych przekąsek.

Pod koniec zajęć dzieci z radością zasmakowały w jabłkowych chipsach i same zasugerowały, że namówią swoje rodziny do większego przestrzegania zdrowej i zbilansowanej diety.

{vsig}obrazy//2015/konkurs-energia/kl3{/vsig}

W ramach konkursu „Porcja pozytywnej energii” uczniowie klasy IV poznali zasady prawidłowego i zdrowego odżywiania się. Na lekcji z wychowawcą wyjaśniali znaczenie słowa „przekąska” oraz podawali przykłady zdrowych i niezdrowych przekąsek. Aby utrwalić zdobyte wiadomości, wykonali w grupach plakaty, które teraz znajdują się w ich sali lekcyjnej. Uczniowie zaproponowali, aby w każdy poniedziałek przynosić do szkoły zdrowe drugie śniadanie!

Zachęcamy wszystkie klasy, aby przyłączyły się do naszej akcji ZDROWY PONIEDZIAŁEK!. Przykłady zdrowych drugich śniadań widoczne są na zdjęciach oraz na plakatach w klasie IV. Życzymy smacznego!

{vsig}obrazy//2015/konkurs-energia/lekcja4{/vsig}

Nasza szkoła bierze udział w konkursie "Porcja Pozytywnej Energii", który ma na celu promocję zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia poprzez działania profilaktyczne ograniczające nadwagę i otyłość uczniów.

20 marca od godz.8.00 odbędzie się w naszej szkole

„Dzień zdrowego odżywiania – przywitaj wiosnę… zdrowo! „

W ramach projektu, każda z klas będzie prezentować przygotowane i opracowane materiały oraz zachęcać do zdrowego stylu życia.

Podkategorie