Serdecznie dziękuję  wolontariuszom z klasy IV: Madzi, Monice, Andrzejowi, Arturowi, Kubie i Mateuszowi za udział w akcji sadzenia cebulek żonkili na skwerku przed parkingiem naszej szkoły dn. 10 października br. Mam nadzieję, że żonkile, które zakwitną z tych cebulek, będą nie tylko ozdobą, ale będą przypominać o udziale naszej szkoły w akcji „Pola Nadziei". Liczę na to, że staną się dla nas inspiracją do kolejnych pięknych działań na rzecz chorych w hospicjach.

Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu
Danuta Myśliwiec
 
   
 
 
 

  

     

 

 

Wolontariuszki z naszej szkoły z zaangażowaniem wzięły udział w akcji w „Znicz.” Uczennice kl. IV - Asia i Milenka przyszły na cmentarz „uzbrojone” w niezbędny sprzęt i z wielką ochotą przystąpiły do pracy. Dziewczynki sprzątały zapomniane mogiły, grabiły liście i sprzątały alejki między grobami. Pięknie przyozdobiły groby. Dzięki takiej akcji możemy  uczyć się szacunku dla tradycji i poszanowania miejsc pamięci o naszych zmarłych.

 

 

 

Akcja: WEŹ PIESKA!

 

Adoptując zwierzę ze schroniska czynimy wielkie dobro, naprawiamy to co zepsuli inni ludzie, ratujemy istotę, której los w jednej chwili zmienia się.
Koszmar schroniskowej beznadziei zmienia się w piękne, bezpieczne, szczęśliwe życie.

To wspaniałe uczucie, gdy to TA nasza decyzja daje tyle szczęścia i wspaniały los innej istocie.

Trzeba doświadczyć tego uczucia aby zrozumieć jakie jest ważne i wyjątkowe.

Los tego wybranego, jedynego zwierzęcia zależy właśnie od was. Mamy wielką moc – możemy wpłynąć na los bezbronnej istoty.

Na nowych właścicieli czeka bardzo dużo psów i jest ich ogromna różnorodność. Każdy może wybrać takiego psa, który będzie odpowiadał mu pod względem temperamentu, charakteru, wielkości i wyglądu.

Adopcja dorosłego psa ma wiele zalet:

  • Łatwiej nauczyć czystości dużego psa niż szczeniaka. Mieszkanie jest dla psa budą
    i z natury psiak nie załatwia się w niej.
  • Unikamy wiele kłopotów, które są nieodłącznie związane z posiadaniem, chociaż bardzo słodkiego ale absorbującego szczeniaka.
  • Ma już ukształtowany temperament i charakter.
  • Znamy jego wielkość i wygląd.
  • Zyskujemy niezwykle oddanego przyjaciela. Psy ze schroniska szybko i bardzo mocno przywiązują się do swoich nowych opiekunów.

Zalety adopcji szczeniaka:

  • Duża satysfakcja z pomocy bezdomnemu, nieszczęśliwemu zwierzęciu.
  • Szczeniaka odbiera się z książeczka zdrowia, odrobaczonego, zaszczepionego.

 

UWAGA!!!

Wszelkie informacje znajdują się na plakacie. Zachęcamy do osobistego odwiedzenia schroniska, gdyż kontakt telefoniczny jest bardzo trudny z powodu pracy opiekunów nad zwierzątkami.

 

Wolontariusze SP w Dębnie,
p. Marianna Zajączkowska
i koordynator akcji
p. Danuta Myśliwiec