We wrześniu 2014 r. Szkoła Podstawowa w Dębnie przystąpiła do konkursu pt "Odblaskowa Szkoła". Biorąc pod uwagę cel akcji, nasza szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Gazetę Krakowską i odbywającym się pod hasłem "ODBLASKOWA SZKOŁA - jestem widoczny na drodze".

27.10 2014r uczniowie klas 0-VI spotkali się z przedstawicielem policji wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej w Nowym Targu – sierż. szt. Dorotą Garbacz.

Funkcjonariuszka policji w sposób praktyczny ilustrując przykładami, angażując uczniów podsumowała ich wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach.Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową. Dyrektor szkoły postanowił zakupić 20 kamizelek odblaskowych dla naszej szkoły.

W naszej szkole został przeprowadzony "Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego".

Uczniowie klas IV - VI pisali test ze znajomości zagadnień bezpieczeństwa pieszych na drodze. Wyniki konkursu zostaną podane na podsumowaniu działań związanych z "Odblaskową szkołą"


{vsig}obrazy//2014/test{/vsig}

Zobacz prace plastyczne naszych uczniów w galerii /prace uczniów/

 

2 października odwiedził naszą szkołę pan Bogdan Zubek - przedstawiciel Straży Pożarnej z Komendy Powiatowej w Nowym Targu. Przeprowadził pogadankę i wyświetlił instruktażowy film nt bezpiecznej i sprawnej ewakuacji szkoły.

Następnego dnia  p Zubek, wspólnie ze strażakami OSP Dębno, przeprowadził próbną ewakuację szkoły. Po udanej akcji uczniowie i nauczyciele mogli przekonać się jak ważne jest, by w sytuacji zagrożenia zachować spokój i opanowanie.

18 marca odbyło się spotkanie kl. II-VI z panią psycholog na temat uzależnień od komputera, internetu i urządzeń współczesnej techniki. Prowadząca w bardzo interesujący sposób przekazała wiele cennych uwag o tym, jak  świadomie korzystać z dobrodziejstw nowoczesnych urządzeń i dostrzegać ich plusy i minusy.

{vsig}obrazy//2014/uzaleznienia{/vsig}

Dnia 26 listopada 2013 roku klasy IV-VI uczestniczyły w spotkaniu z policjantem. Celem tego spotkania było uświadomienie uczniom, jak ważne jest bezpieczeństwo w internecie. Pan policjant zademonstrował jakie mogą być przyczyny i skutki złego zachowania w sieci. Dzieci dowiedziały się również jak się zachować gdyby zostały ofiarami cyberprzemocy.

/ M.Zubek /

{vsig}obrazy//2013/321internet{/vsig}